Informacja o nowym terminie NSP

Narodowy Spis Powszechny 2021 !!!

Nie spisałeś się samodzielnie przez Internet lub telefonicznie na infolinii spisowej? 📞 Spodziewaj się telefonu od rachmistrza, ponieważ udział w spisie jest obowiązkowy.
Rachmistrz może zadzwonić do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99. Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić mu przekazania danych. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny.
Abyś miał pewność, że rozmawiasz z rachmistrzem, koniecznie zweryfikuj jego tożsamość, można to zrobić na dwa sposoby:
❧ wpisując imię i nazwisko rachmistrza oraz 3 wskazane znaki z identyfikatora na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/
❧ kontaktując się z infolinią spisową 22 279 99 99 , wybierz 1️⃣ – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2️⃣ – weryfikacja tożsamości rachmistrza.
Jeśli już zrealizowałeś obowiązek spisowy przez Internet albo poprzez infolinię spisową, nikt z GUS nie będzie dzwonić do Ciebie w tej sprawie.
Prawdziwy rachmistrz nie zapyta Cię o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. 👮 Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych, co należy zgłosić na policję.
Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.
GUS dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim, bezpieczny udział w spisie. Dlatego liczymy na Waszą pomoc w rozpowszechnianiu tych ważnych informacji.

sprawdź również

zielone tło z napisem informacja

Informacja okres zasiłkowy 2024/2025

Od 1 lipca 2024 r. drogą elektroniczną można składać w urzędzie miasta lub gminy właściwym …