Gminny Dzień Kobiet – 11 marca 2018 r.

Liczne grono Pań z terenu naszej Gminy uczestniczyło w uroczystych obchodach Dnia Kobiet, organizowanych już po raz kolejny. Panie goszczono w świetlicy środowiskowej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Kawęczynie .

Organizatorami spotkania byli: Wójt , Rada Gminy, Sołtysi i Gminna Biblioteka Publiczna. Już na samym początku każda z Pań została obdarowana kwiatami. Życzenia złożył Pan Wójt Włodzimierz Ciok i zaproszeni goście: Starosta Mirosław Belina, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Beata Ozga – Flejszer, Poseł Dorota Rutkowska, Radny Powiatu Skierniewickiego Marek Kalisiak i Ksiądz Proboszcz Wojciech Wawrzyniak.

O ciepły posiłek zadbały Panie Monika Mydłowska i Wioletta Wrzosek.

Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzciannie pod kierunkiem nauczycieli Magdaleny Kubisztal, Doroty Tuchowskiej i Marka Kalisiaka prezentując program, na który składały się liczne scenki kabaretowe o tematyce damsko-męskiej oraz wiele znanych piosenek. Z wielkim uznaniem został przyjęty występ muzyków : Kamili i Łukasza Ludwickich. Pani Kamila pokazała swoje umiejętności wokalne ,a Pan Łukasz zaprezentował się jako saksofonista i akompaniator przy instrumencie klawiszowym.

Uroczystość dla Pań poprowadził prezenter radia RSC Darek Machowski.

Wspólne biesiadowanie nadal okazuje się dobrym pomysłem i na pewno będzie kontynuowane w kolejnych latach.

Autor informacji: Hanna Nowicka

sprawdź również

dym z komina - smog

Zmiana tzw. łódzkiej uchwały antysmogowej

W dniu 6.12.2022 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego została ogłoszona: UCHWAŁA NR L/597/22 SEJMIKU …