Gmina Nowy Kawęczyn podczas Dożynek Powiatowych w Lipcach Reymontowskich

W tym roku rolnicy z Rzędkowa reprezentowali naszą Gminę na Dożynkach Powiatowych w Lipcach Reymontowskich . Już kilka dni przed planowaną uroczystością przygotowaniami zajęło się Koło Gospodyń Wiejskich i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Za własnoręcznie zrobiony wieniec dożynkowy  z kłosów zboża i świeżych kwiatów  Panie otrzymały nagrodę pieniężną. Na stoisku gminnym nie zabrakło gości i tradycyjnych potraw. Panie serwowały ciasta, żurek, pierogi, przycieruchy ze skwarkami i tak zwany  chłopski garnek.

Koło, którego przewodniczącą jest Pani Agnieszka Orzechowska zawiązało się w 2018 roku  i planuje w nowo zmodernizowanej strażnicy w Starym Rzędkowie rozwijać swoją działalność na potrzeby Gminy Nowy Kawęczyn  i swojej społeczności.

A na scenie wystąpił  zespół Maribella, który powstał w sierpniu 2017 roku. W tym roku dziewczyny świętują cztery lata swojej pracy artystycznej.

Co trzeba o nich wiedzieć? Maribella to zespół, który co sobotę można spotkać w innym kościele. Dziewczyny zajmują się śpiewaniem podczas ślubów na terenie Powiatu Skierniewickiego, chociaż czasem wyjeżdżają dalej – Łódź, Warszawa, Tomaszów Mazowiecki.

Jednak nie jest to jedyny kierunek muzyczny, którym się zajmują. Chętnie wykonują covery utworów podczas różnych koncertów tematycznych. W tym roku był to koncert z okazji Dnia Kobiet i Dnia Matki. Dziewczyny piszą też własne piosenki, które można właśnie usłyszeć podczas ceremonii ślubnych, ale i piszą własne teksty do znanych już piosenek.

W skład zespołu wchodzą: Anna Jędrzejewska, Iga Czarnota i Paulina Zwolińska.

Opracowała: Hanna Nowicka

sprawdź również

Dopłaty do kukurydzy – wnioski o pomoc do 29 lutego

Dopłaty do kukurydzy – wnioski o pomoc do 29 lutego Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski …