Gmina w paradzie i na stoisku Skierniewickiego Święta

Raz, dwa, trzy – Trzcianna to MYz takim hasłem ruszyliśmy w paradzie. Reprezentowali nas  uczniowie, rodzice, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Trzciannie i Władze Samorządowe Gminy. Na czele smakowite truskaweczki, ulubiony owoc dzieci. Biało – czerwona kolorystyka była nawiązaniem do Patrona Szkoły – Armii Krajowej oraz obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Stoisko gminne w sobotę reprezentowało założone w tym roku Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Rawie wspierane w przygotowaniach przez Radnego Jacka Długosza i Sołtysa Zbigniewa Jakubika. W niedzielę reprezentowali nas druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzcianny, jednostki której Naczelnikiem jest Michał Jaroń.   Stoiska oferowały różnego rodzaju pierogi, ciasta, pajdy chleba ze smalcem, biały barszczyk, placki ziemniaczane, bigos i napoje. Długie kolejki do naszych stoisk świadczyły o ogromnym zainteresowaniu tradycyjnym jadłem.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i dziękuję wszystkim, którzy  zaangażowali się  w przygotowanie  udziału Gminy w  Skierniewickim Święcie i promocję Naszej Gminy.

                                                                                    Hanna Nowicka

sprawdź również

dym z komina - smog

Zmiana tzw. łódzkiej uchwały antysmogowej

W dniu 6.12.2022 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego została ogłoszona: UCHWAŁA NR L/597/22 SEJMIKU …